Kıbrıs (KKTC) Araç Kiralama Koşulları

Ehliyet ve Yaş

Kıbrıs Araç Kiralama Koşulları arasında ilk olarak Ulusal ya da yerel geçerli bir sürüş ehliyetinizin olması, 25 yaş veya üzeri olmanız, en az 2 yıllık sürüş ehliyetinizin olması ve Kıbrıs’ta öğrenci olmamanız gerekmektedir.

Sigorta, Kasko ve KDV

Şirketimiz bünyesinde bulunan araçlar iki farklı şekilde sigortalanmıştır. Tüm sitede belirtilen fiyatlara Sigorta, Kasko ve KDV dahildir. Araçlarımızın bazılarında muafiyetli full kasko (500 Euro Muhafiyetli Kaza Sigortası) bulunmaktadır. Sadece çarpışma halindeki hasarlarda sigorta şartlarının oluşması durumunda, çarpışma sonucu oluşan hasarın, 500 Euro’luk kısmı sizlerden talep edilir, geri kalan hasarı sigorta şirketi tazmin eder. Muhafiyetli Kaza Sigortası kiralanan aracın çarpışma halinde olmayan (park yeri, lastik, cam ve far) hasarlarını kapsamaz.

Trafik sigortası bulunan araçlarımızda ise bizim araçlarımız karşı tarafın masarflarını 75.000 ‘ye kadar öder. Bizim aracımızda oluşacak hasarlar kiralayan tarafından ödenir. Bu iki sigorta durumunun şartları oluştuğunda siz suçlu iseniz yukarıdaki şartlar geçerlidir, suçlu olmamanız durumunda tüm şartlar suçlu olan karşı tarafı bağlar.

Minimum Kiralama Süresi

Kıbrıs’ta araç kiralama süresi minimum 3 gündür, 1 veya 2 gün için kiralama hizmeti talep edilmesi durumunda müşteri temsilcimizden fiyatları öğrenebilirsiniz.

Ek Sürücü

Araç kiralama hizmeti almanız durumunda aracı sözleşmede adı geçmeyen başka bir kişinin kullanması kesinlikle yasaktır, yapılacak sözleşmeye ek şoför yazılması ise ücretsizdir.

Trafik Cezaları ve Yakıt

KKTC araç kiralama süresi periyodu dahilindeki tüm trafik cezaları sürücünün sorumluluğundadır. Kiralanan araçlar boş depo olarak teslim edilir ve teslim alınır, kullanılmayan yakıtlarında para iadesi yapılmamaktadır. Aracın dolu depo olarak teslim edilmesi durumunda aynı şekilde dolu depo olarak teslim alınır.

Süre Uzatma

Oto kiralama sürenizi uzatmak istemeniz durumunda en geç 24 saat önceden firmamıza bilgi verilmesi gerekmektedir. Geç bilgi verilmesi durumunda müsaitlik bulunmuyorsa araç kiralama süresi uzatılamaz.

Ödeme

Alacağınız araba kiralama hizmeti için sizlerden ön kapora, provizyon, senet gibi taleplerde bulunmamaktayız. Kiraladığınız aracı teslim alacağınız zaman sözleşmeniz yapıldığında tüm ödeme peşin olarak nakit ya da kredi kartıyla alınır, araç size hijyenik olarak temizlenmiş ve bakımı yapılarak teslim edilir.

İptal

Erm rent a car  araç kiralama şirketleri arasında kurumsal bir yapıda misafirlerine hizmet sunan Erm rent a car sizlerden ön kapora almadan rezervasyon hizmeti sunmaktadır. Olası bir iptal durumunda en geç 2 gün önceden iptal talebinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Hariç Hizmetler

Araba kiralama hizmeti aldığınızda Cam, Lastik, Ayna ve Farlar sigorta kapsamı dışındadır. Uyuşturucu veya alkollü maddeler kullanılması durumunda yapılacak kazalarda da sigorta kapsam dışı kalmaktadır.

Diğer

Oto kiralama hizmeti aldığınızda araçların hijyenik olarak temizlenmesi, genel bakımının yapılması, mekanik arıza durumunda destek verilmesi ya da aracın değiştirilmesi, alınacak hizmet süresince sınırsız kilometre, bebek ya da çocuk koltuğu ücretsiz olarak sizlere sunulmaktadır.

Ek Kurallar

Kiralanan araç sadece KKTC Sınırları içerisinde kullanılabilir. Aracın geç teslim edilmesi durumunda en fazla 1 saat opsiyon hakkı bulunmaktadır. 1 saat üzeri yaşanacak gecikmelerde firmamız ücret talebinde bulunacaktır.

Yukarı